Klasická masáž

Klasická (švédská) masáž se používá pro nápravu ztuhlého svalstva, bolestivých kloubů, při bolestech páteře, umí odstranit bolesti hlavy a jiných zdravotních potíží. Při této masáži se pracuje hlavně se svaly pohybového ústrojí.... Více informací »

Seznam masérů
Klasická masáž

Pohyb jako prevence i zdroj radosti

Vždy si dokážeme najít spoustu výmluv, proč něco dělat nemůžeme. Často si vytváříme nejrůznější domněnky o věcech, které jsme ani nezkusili. Více informací »

Seznam masérů
Pohyb jako prevence i zdroj radosti

Sportovní masáž

Sportovní masáž je obdobná klasické, avšak se zaměřením na sportovce a důraznější propracování svalstva. Hmaty rychlejší,intenzivnější. Rozeznáváme několik druhů sportovních masáží-relaxační, povzbuzující, mezi výkony,...

Seznam masérů
Sportovní masáž

Reflexní masáž

Reflexní masáž je manuální léčebný zásah na povrchu těla v místech druhotných základním onemocněním reflexně vyvolaných změn

Seznam masérů
Reflexní masáž

Kosmetická masáž

Kosmetická masáž patří mezi nejúčinnější úkony v kosmetice. Během ošetření je třeba absolutního klidu, mimické svaly jsou uvolněné. Gradační křivka masáže pomalu stoupá, intenzita masáže se stupňuje a ke konci opět klesá....

Seznam masérů
Kosmetická masáž

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž je ucelený soubor speciálních hmatů na aktivaci mízních uzlin a rozproudění toku lymfy (mízy). Masáž se provádí bez masážních prostředků. Vhodná na otoky a taktéž jako regenerační procedura

Seznam masérů
Lymfatická masáž

Vyhledávání

Novinky

Cech ZP masérů

28.10.2014


Ve dnech 7. - 8. 11. se zúčastníme srazu CECHU ZRAKOVĚ POSTIŽENÝCH MASÉRŮ v Karlových Varech

Hledáme krajské delegáty

16.04.2014


Hledáme osoby pro koordinaci projektů v daných krajích. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na info@ascm.cz

382 Kč

04.09.2013


To je průměrná cena za 60 min masáže v ČR.

Projekt stážistů

23.07.2013


Podíleli jsme se na sestavování šablon pro stážisty v oboru ,,masér. Více na: www.stazevefirmach.cz

Intuitivní tanec

Publikováno: 13.03.2015

Autor: Dominik Volavy

V kategoriích: Tipy, triky

Intuice je nedílnou součástí tvořivého procesu, přivádí nás k informacím, které nejsou podloženy našimi dosavadními zkušenostmi. Intuicí se nechalo vést mnoho slavných osobností, vědců a umělců, svými předtuchami často předběhli svou dobu. A jelikož byl vždy kladen důraz na rozum a logiku, tedy na to, co je podložené a prokazatelné, tak se mnozí z nich za svého života potýkali i s posměšky a opovrhováním. Není proto divu, že se někteří z nich proslavili až po své smrti. V dnešní době se ve velkém hlásá návrat k intuitivnímu vnímání. Vše by ale mělo být v rovnováze, proto by se intuice neměla zcela oddělovat od rozumu. Každý extrém nás může zavést na scestí.


S probuzením či zesílením intuice nám může pomoci intuitivní tanec, který nás přivede i k naslouchání vlastnímu tělu. V běžném životě se rozhodujeme hlavně pomocí rozumu a stáváme se stále strnulejšími a to i tělesně. Ignorujeme únavu a snažíme ze sebe setřást v co nejkratším čase vše, co je nám nepříjemné. Přetlak způsobuje nejrůznější nemoci, přidává se napětí či ochablost svalů a psychické obtíže, které si často nedokážeme logicky zdůvodnit. Tělo nezapomíná, ukládá si v sobě vzpomínky i nevyřešená traumata. Mění se držení i tvar těla, jako by se páteř ohýbala pod tíhou nevyřčeného, tuk se ukládal v místech, která potřebujeme chránit nebo kterým se nedostává energie (především to souvisí s vnitřními orgány). Racionálně se snažíme zdůvodnit vše i to, jak bychom se měli cítit, ale tápeme, když narazíme na obtíž, u které nevidíme žádnou souvislost.


Bloky, které si v sobě neseme, nerozpustíme pouhým pochopením, vždy je potřeba, aby uvolnění proběhlo i přes tělo. Pokud patříte k těm, co mají rádi výzvy, tak můžete navštívit vedené hodiny intuitivního/spontánního tance, nebo si to vyzkoušet sami v domácím prostředí.


Rady a tipy jak začít s intuitivním tancem:


 • oblékněte si pohodlné oblečení

 • zvolte místnost, kde máte prostor pro pohyb (ze začátku vám postačí i malý prostor)

 • ztlumte světla, pro lepší atmosféru můžete zapálit i svíčky

 • vyberte hudbu, která vás oslovuje a má rytmus (může být i velmi klidná, relaxační)

 • posaďte se na zem se zavřenýma očima a poslouchejte hudbu

 • nechte tělo, aby vnímalo hudbu a pohnulo se, až bude samo chtít

 • první pohyby budou možná spíše nejisté, ale čím více se ponoříte do hudby, tím intenzivnější a uvolněnější tělo bude

 • oči mějte zavřené, jen dokud cítíte, že by zavřené být měly


  Pokud se nedokážete uvolnit a necítíte se příjemně, přestaňte s pohyby a znovu se posaďte na zem. Jen vnímejte hudbu, a buď proces po chvíli zopakujte, nebo se k tomu vraťte jiný den. Vaše tělo si teprve zvyká na něco nového, proto se může bránit spolupráci. Intuitivní tanec by měl přinášet radost, pocit volnosti a měl by podpořit vnímání sebe sama a svých opravdových potřeb. Celý proces by měl být pozvolný a přirozený. Nutit se k pohybu, když se necítíte dobře, není na místě. Ke svému cíli se přiblížíte už tím, že svému tělu vyhovíte.Posílení intuice nám do života přinese:


 • výrazné zlepšení při rozhodování

 • opuštění starých nefunkčních vzorců

 • rozpoznávání signálů těla

 • lepší sebehodnocení

 • vnímání detailů

 • nasměrování na hodnoty, které v životě potřebujeme