Klasická masáž

Klasická (švédská) masáž se používá pro nápravu ztuhlého svalstva, bolestivých kloubů, při bolestech páteře, umí odstranit bolesti hlavy a jiných zdravotních potíží. Při této masáži se pracuje hlavně se svaly pohybového ústrojí.... Více informací »

Seznam masérů
Klasická masáž

Pohyb jako prevence i zdroj radosti

Vždy si dokážeme najít spoustu výmluv, proč něco dělat nemůžeme. Často si vytváříme nejrůznější domněnky o věcech, které jsme ani nezkusili. Více informací »

Seznam masérů
Pohyb jako prevence i zdroj radosti

Sportovní masáž

Sportovní masáž je obdobná klasické, avšak se zaměřením na sportovce a důraznější propracování svalstva. Hmaty rychlejší,intenzivnější. Rozeznáváme několik druhů sportovních masáží-relaxační, povzbuzující, mezi výkony,...

Seznam masérů
Sportovní masáž

Reflexní masáž

Reflexní masáž je manuální léčebný zásah na povrchu těla v místech druhotných základním onemocněním reflexně vyvolaných změn

Seznam masérů
Reflexní masáž

Kosmetická masáž

Kosmetická masáž patří mezi nejúčinnější úkony v kosmetice. Během ošetření je třeba absolutního klidu, mimické svaly jsou uvolněné. Gradační křivka masáže pomalu stoupá, intenzita masáže se stupňuje a ke konci opět klesá....

Seznam masérů
Kosmetická masáž

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž je ucelený soubor speciálních hmatů na aktivaci mízních uzlin a rozproudění toku lymfy (mízy). Masáž se provádí bez masážních prostředků. Vhodná na otoky a taktéž jako regenerační procedura

Seznam masérů
Lymfatická masáž

Vyhledávání

Novinky

Cech ZP masérů

28.10.2014


Ve dnech 7. - 8. 11. se zúčastníme srazu CECHU ZRAKOVĚ POSTIŽENÝCH MASÉRŮ v Karlových Varech

Hledáme krajské delegáty

16.04.2014


Hledáme osoby pro koordinaci projektů v daných krajích. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na info@ascm.cz

382 Kč

04.09.2013


To je průměrná cena za 60 min masáže v ČR.

Projekt stážistů

23.07.2013


Podíleli jsme se na sestavování šablon pro stážisty v oboru ,,masér. Více na: www.stazevefirmach.cz

Voda - inteligentní živel

Publikováno: 15.08.2015

Autor: Dominik Volavy

V kategoriích: Tipy, triky

Voda reaguje na vnější podněty a dokáže se transformovat do mnoha podob (pára, led, tekutina). Často ji nevěnujeme přílišnou pozornost, protože je všude kolem nás i v nás. A mnohé by ani nenapadlo označovat vodu za inteligentní. Pojďme se podívat na výzkum, který vám možná změní pohled na věc.


Masaru Emoto se narodil v roce 1943 v japonské Jokohamě. V roce 1992 získal lékařské osvědčení v oboru alternativní medicíny. Byl v čele mezinárodní nadace Voda pro život. Díky svým myšlenkám a pokusům s vodou je označován za originálního myslitele. Ke studii vody ho přivedla úspěšná vyšetření na magnetické rezonanci, což je zařízení zobrazující vnitřní orgány pomocí signálů, které vysílají vodíkové ionty (přítomny v téměř každé buňce lidského těla). Došel tedy k závěru, že kapalina dokáže pomocí vibrace (tedy energie) přenášet a zadržovat informace. S podobným věděním pracuje třeba homeopatie, která je mnohými zatracována, protože neexistují věděcky prokazatelné důkazy o účinných látkách v homeopatických lécích.


Vzhledem k tomu, že Emoto věděl o síle slov a myšlenek (přenášejí v sobě energii), tak se zabýval tím, jak by svou teorii zviditelnil v hmatatelné podobě. Inspiraci spatřil ve sněhových vločkách, o kterých se říká, že žádná není stejná. Rozhodl se zahájit netradiční výzkum, ve kterém promlouval ke vzorkům vody, které následně zmrazil. Každému vzorku opakoval buď příjemné nebo urážlivé slovo (děkuji, hlupáku apod.). Voda opravdu zareagovala a podle zvolených slov vytvořila po zmrazení krystalky různých tvarů. Zajímavé je, že po negativních slovech vznikaly roztříštěné krystaly neurčitého tvaru a po slovech pozitivních krystaly pravidelných a propracovaných tvarů. Po mnoha pokusech se v roce 1994 podařilo pomocí elektronového mikroskopu vyfotit a zveřejnit výsledky pokusu, tedy vločku nesoucí v sobě vědomě vloženou informaci.


Emoto vydal mnoho knih a jezdil po celém světě, aby se svou ženou přednášel a vedl semináře o vodě a vibracích. Zemřel v roce 2014 a zanechal nám tu po sobě veliký odkaz. Je na nás, zda se ho chopíme, nebo ho budeme nadále ignorovat. Z výzkumu je jasné, že naše myšlenky, emoce a slova se otiskují do vody, tedy i do našeho těla, které je složeno z vody téměř ze 70% . Možná nás to přiměje k tomu, abychom začali mluvit jinak o sobě i o druhých. Sledujte, jaký vliv na vás mají slova, která pronášíte vy nebo ostatní. Vnímejte hudbu, hluk a své vlastní myšlenky, jak ovlivňují vaši náladu.Místo obrázku vkládáme zajímavý odkaz na video, kde si vločky můžete prohlédnout. Video je v angličtině, proto pro jistotu přikládáme i překlad: Dr. Emoto vystavil vodu hudbě, mluvenému a psanému slovu, obrázkům a videím. Poté nechal vodu vykrystalizovat. Odezva vody byla opravdu majestátní.

Láska“, „Děkuji ti“, „Láska a uznání“, „Štěstí“, „Pravda“.

Krystalky vody z jezera Carapicuiba; přehrada Fujiwara před vyřčením modlitby.

Matka Tereza“, „Je mi z tebe zle, zabiju tě“, „Duše“ - všimněte si tvaru srdce uprostřed, „Adolf Hitler“, „Vděčnost“. Vzorek vyjmutý ze „Svěcené vody“. „Mír“, Při spuštění Beethovenovy hudby. „Ohromující milost“; „Démon“; „Po působení dítěte“; „Zlost“.

Pokud tohle dokáže myšlenka s vodou. Tak si představte, co naše myšlenky dokáží s námi. Když jsme víc jak z poloviny vody.


https://www.youtube.com/watch?v=iu9P167HLsw